Dożynki w Trzebiatowie

Dożynki w Trzebiatowie W niedzielę 16 września 2012 roku odbyły się w naszym Sanktuarium Archidiecezjalno – Gminne Dożynki. Tradycyjne obchody Święta Dziękczynienia za plony rozpoczęła uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz. Po Eucharystii kolorowy korowód z wieńcami dożynkowymi przeszedł ulicami Trzebiatowa na Stadion Miejski, gdzie miała miejsce druga część uroczystości, połączona z licznymi atrakcjami.

Organizatorzy imprezy przygotowali dla licznie zgromadzonych mieszkańców i przybyłych gości poczęstunek. Mieszkańcy i goście podziwiali występy zespołów folklorystycznych. Na Dożynkach nie zabrakło również straganów z miodami pomorskimi i ciastami. Niesłychane emocje wzbudził konkurs dla sołtysów na najlepszą potrawę. Niemałym zainteresowaniem cieszył się również pokaz książek kucharskich i przepisów kulinarnych.