I Komunia Święta w Sanktuarium.

I Komunia Święta w Sanktuarium. W niedzielę 27 maja 2012 r. w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 87 dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczyło we Mszy Świętej.

Uroczysta I Komunia Święta dzieci była wielkim wydarzeniem dla całej wspólnoty parafialnej. Ks. Proboszcz kan. Andrzej Dowal, Kustosz naszego Sanktuarium, udzielił sakramentu Eucharystii dzieciom z obydwu trzebiatowskich szkół. W homilii ks. Proboszcz trzymając monstrancję w dłoni uświadamiał słuchającym, że Jezus jest prawdziwie obecny w Najświętszym Sakramencie ale za chwilę będzie obecny w czystych sercach odświętnie ubranych dziewczynek i chłopców. Prosił rodziców, aby tę łaskę w duszach dzieci umacniali i rozwijali poprzez osobisty przykład i świadectwo życia.