VI rocznica Koronacji.

VI rocznica Koronacji. W sobotę 19 maja 2012 r. pod przewodnictwem ks. Bpa Pawła Sochy świętowaliśmy 6 rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu Trzebiatowskiej Pani. Na uroczystość przybyły pielgrzymki piesze, rowerowe i autokarowe z Dekanatu i Archidiecezji, wśród nich doradcy Poradnictwa Rodzinnego.

Warto przypomnieć, że Sanktuarium w Trzebiatowie erygowane zostało dekretem ks.Abpa Mariana Przykuckiego 7 października 1996 roku, gdy proboszczem był ks. kan. Henryk Cudak. Ustanowione Sanktuarium w swojej najgłębszej naturze posłannictwa skierowane jest ku trosce o świętość życia małżeństw i rodzin oraz szacunkowi dla ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Przez minione sześciolecie - podkreśla ks. Kustosz kan. Andrzej Dowal - byliśmy świadkami w naszym Sanktuarium wielu wyjątkowych chwil, związanych z oddziaływaniem Matki Najświętszej na modlących się przed Jej obrazem. Były to chwile radosne i smutne, gdyż z tego składa się ta nasza codzienność. Już w poprzednich latach doświadczaliśmy łask dla kobiet, które przybywały tutaj, by prosić o dar macierzyństwa i otrzymywały go!