Jesteśmy za życiem

Jesteśmy za życiem W ostatnią niedzielę Wielkiego Postu czyli Niedzielę Męki Pańskiej w Trzebiatowie odbył się Marsz dla Życia.W Trzebiatowie jest to już czwarty raz kiedy wyruszamy w podróż po naszym mieście, aby demonstrować swoje “Tak” dla życia”

Marsz rozpoczął się w kościele Parafii Garnizonowej. Zgromadzonych “demonstrantów” przywitał Proboszcz tejże Parafii – Ksiądz Artur Majorek. Trzebiatowską grupę wsparli młodzi ludzie ze Szczecina. “W skromnym składzie przyjechaliśmy dzisiaj do Trzebiatowa, aby wspomóc naszych przyjaciół. Przywieźliśmy około 100 flag przygotowanych specjalnie na okazję “Marszu dla Życia” – zdradza nam członek Spiritus Vitea ze Szczecina.

“W Trzebiatowie jest to już czwarty raz kiedy wyruszamy w podróż po naszym mieście, aby demonstrować swoje “Tak” dla życia” – mówi nam Małgorzata Labuhn, Katechetka w Publicznym Gimnazjum w Trzebiatowie. “Nie możemy być obojętni wobec tego co się dzieje we współczesnym świecie czyli wobec aborcji i eutanazji”. “Wspólnie z naszym kochanym rodakiem – bł. Janem Pawłem II wychodzimy, aby publicznie głosić idee piękna życia. Idąc przez ulice Trzebiatowa będziemy przypominać Jego słowa zawarte w encyklice “Evangelium Vitea” – zdradza Ksiądz Przemysław Kryszczyński wikary w parafii Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie.

Około 170 uczestników marszu przemaszerowało przez Trzebiatów głosząc hasła antyaborcyjne. “Każde życie jest ważne, jesteśmy za życiem” – mówi nam jeden demonstrujący. Małgorzata Labuhn dodaje – “Cieszymy się, że dzisiaj tak wielu przybyło – dzieci, młodzież szkolna, ale także starsi. Z palmami w ręku kierujemy się do Sanktuarium Maryjnego”

Po zakończeniu Marszu, odbyła się Msza Święta w trzebiatowskim Sanktuarium w intencji – życia.
Mszy przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. kanonik Andrzej Dowal.