Przygotowania do „Marszu dla Życia"

Przygotowania do „Marszu dla Życia Dnia 27 marca 2012 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie z ks. Tomaszem Kancelarczykiem – koordynatorem marszu dla życia w Szczecinie

Ideą „Marszu dla życia” jest obrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Ksiądz Tomasz opowiedział o początkach działalności na rzecz obrony życia w Szczecinie i w kraju. Zachęcał do włączania się w inicjatywy jakie powstają na terenie parafii i archidiecezji. Szczególne przesłanie skierował do ludzi młodych, którzy są otwarci na nowe pomysły związane z obroną życia. W auli szkolnej zorganizowana jest wystawa pt: „Ojciec Święty w sprawie najmłodszych” oraz prezentowane są hasła mówiące o obronie życia.
Młodzież naszej szkoły również przygotowuje się do „Marszu dla życia”, który odbędzie się w Trzebiatowie 1 kwietnia 2012 r. Wyruszamy o godzinie 10:00 z kościoła garnizonowego do Sanktuarium Macierzyństwa NMP.

Marsz dla Życia Marsz dla Życia Marsz dla Życia