Sianów - konkurs papieski.

Sianów - konkurs papieski. Już od dziesięciu lat Gimnazjum Gminne im. Ireny Sendlerowej w Sianowie, we współpracy z Urzędem Gminy i Miasta w Sianowie oraz Parafią Rzymsko - Katolicką pw. św. Stanisława Kostki w Sianowie organizuje Wojewódzki Konkurs Twórczości Karola Wojtyły - Jana Pawła II.

Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży pamięci o wielkim Papieżu Polaku oraz zamiłowania do Jego twórczości a także zainteresowanie kulturą żywego słowa i zdrową rywalizacją w osiągnięciu najwyższego kunsztu recytatorskiego. Od pierwszej edycji patronat nad konkursem sprawuje Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Biskup Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.
Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem:
"Jan Paweł II - Odwaga Świętości"
W finale wojewódzkim wzięło udział 27 uczestników którzy przedstawili 34 interpretacje utworów w czterech kategoriach: poezja, proza, nauczanie oraz poezja śpiewana.
Ponadto organizowane były konkursy towarzyszące: konkurs literacki oraz na prezentację multimedialną.
Podczas jubileuszowego finału mieliśmy przyjemność gościć Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty - pana Krzysztofa Rembowskiego oraz ks. Biskupa Krzysztofa Zadarko.
Konkurs otworzył witając gości oraz uczestników konkursu dyrektor Gimnazjum Krzysztof Sosnowski. Przypomniał krótko historię konkursu oraz przedstawił hasło i przesłanie konkursu. Podziękował opiekunom za przygotowanie młodzieży.
Po interpretacjach nastąpiła przerwa na obrady jury. Tegoroczny konkurs charakteryzował się wysokim i wyrównanym poziomem.

Z naszej parafii miejsca w konkursie zdobyły następujące osoby:
Poezja śpiewana:
Wyróżnienie

Proza:
II m-ce: Karolina Kownacka - Publiczne Gimnazjum im. Książąt Pomorskich w Trzebiatowie, opiekun Małgorzata Labuhn

Wyróżnienie

Nauczanie:
II m-ce: Aleksandra Suszyńska - Publiczne Gimnazjum im. Książąt Pomorskich w Trzebiatowie, opiekun Małgorzata Labuhn
III m-ce: Aleksandra Chwal - Publiczne Gimnazjum im. Książąt Pomorskich w Trzebiatowie, opiekun Małgorzata Labuhn

Konkurs literacki:
Martyna Więcka - Publiczne Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego w Trzebiatowie, opiekun p. Janina Nowicka