Prymicja ks. Kryspina Gasiulewicza.

Prymicja ks. Kryspina Gasiulewicza. 11 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godzinie 12.00 swoją pierwszą Mszę Świętą sprawował ks. neoprezbiter Kryspin Gasiulewicz, nasz parafianin.

Dzień wcześniej w Katedrze Szczecińskiej, z rąk księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, dk. Kryspin dostąpił pełni kapłaństwa w Sakramencie Święceń Kapłańskich. Tradycyjnie są pierwszą Mszę Świętą sprawował w swojej rodzinnej parafii. Na Uroczystość przybyli wierni parafii, zaproszeni goście, kapłani i rodzina księdza neoprezbitera. Po Mszy Świętej ksiądz prymicjant udzielił wszystkim zgromadzonym Uroczystego Błogosławieństwa.

Ks. Kryspin Gasiulewicz urodził się 22 sierpnia 1985 roku w Krośnie Odrzańskim. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 1, a następnie do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzebiatowie. Studia teologiczne ukończył na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, a formację kapłańską w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie.

Życzymy księdzu Kryspinowi wielu łask Bożych i wytrwałości w posłudze kapłańskiej w kościele Szczecińsko-Kamieńskim.

Zdjęcia: x. Piotr, p. Krzysztof Malicki

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie: