Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa.

Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa. Wielki Piątek to szczególny dzień w roku, w którym nie sprawuje się Mszy Św. Najważniejszym punktem tego dnia jest Droga Krzyżowa, upamiętniająca Mękę i śmierć Jezusa Chrystusa.

Jak co roku, i tym razem o godz. 15.30 wyruszyliśmy z Sanktuarium w Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta, oddając tym samym cześć Chrystusowi, w tych najcięższych chwilach Jego życia. 14 stacji Drogi Krzyżowej odczytywali przedstawiciele różnych stanów naszej parafii. Na takie przeżywanie Misterium Męki Pańskiej przybyli licznie nasi parafianie, Wojsko Polskie z kapelanem oraz zawsze gotowa do pomocy Straż Pożarna. Drodze Krzyżowej towarzyszyły śpiewy i głębokie rozważania.
Dziękujemy Policji, Straży Miejskiej i Straży Granicznej za zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej.

Dominika Tryka
fot. Aleksandra Hojczyk