Strona główna /


Adwent - Czas oczekiwania.Adwent - Czas oczekiwania. Rozpoczynamy Adwent, który w tradycji chrześcijańskiej jest oczekiwaniem na przyjście Jezusa. To czas radosny, ale jednocześnie pełen refleksji i przemyśleń.


Adwent to czas oczekiwania. Nie jest, jak Wielki Post przed Wielkanocnymi świętami, okresem pokutnym, ale raczej refleksyjnym i jednocześnie radosnym. Przygotowujemy się na przyjście Zbawiciela. Aby dotarł do naszych serc powinniśmy wszak sami stać się lepsi. Musimy być godni jego przyjścia. Wierni zbierają się więc w kościołach na roratach, modlą się o siebie i swoich bliskich. Pragną napełnić serca miłością i dobrem. Ludzie próbują być lepsi, chętniej więc w tym czasie wspierają akcje charytatywne, pomagają biednym. Wszyscy pragniemy w czasie Adwentu zrobić coś dobrego.
Niestety, nie zawsze piękne idee odzwierciedlają rzeczywistość. Nawet bardzo wierzący nierzadko zapominają o Adwencie i jego niezwykłości. Zakupy, porządki i pogoń za zarobkiem są często ważniejsze niż duchowe przygotowania do Bożego Narodzenia. A przecież ten czas oczekiwania powinien być impulsem do bycia lepszymi.
To także okres, w czasie którego przypominamy sobie, że wciąż na coś czekamy i na tym nierzadko opiera się całe nasze życie. To właśnie oczekiwanie na lepsze sprawia, że chce nam się żyć, działać. Wszystko robimy z nadzieją na lepsze jutro.
Bądźmy więc lepsi, bardziej wyrozumiali. Dla siebie i innych. Nauczmy się dawać coś innym zupełnie bezinteresownie. Niech ten Adwent będzie wyjątkowy, pełen spokoju i dobra. A to wszak zależy tylko od nas samych...


© 2009-11-30 19:14:08

 

projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin
Strona główna Filie Wspólnoty Historia Wiadomości Kancelaria Galeria NabożeństwaProjekt i wykonanie: KOMPANIA TWÓRCZA
  Statystyka strony: