Strona główna /


Cecyliada 2009.Cecyliada 2009. Zaprawdę, godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne, abyśmy Tobie, Ojcze Święty, zawsze i wszędzie składali dziękczynienie ... św. Paweł Apostoł wzywał pierwszych chrześcijan, aby wielbili Boga całym swoim sercem, poprzez śpiew psalmów, hymnów i pieśni pełnych ducha. Wychodząc naprzeciw tym, którzy chcą odpowiedzieć na to Pawłowe wezwanie i pragną sercem wychwalać Boga poprzez śpiew, postanowiliśmy zorganizować po raz piąty Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej w Trzebiatowie.


Koncert wykonawców odbył się 21 listopada 2009r. w Publicznym Gimnazjum w Trzebiatowie. Zgłosiło się 61 wykonawców, soliści i zespoły z różnych miejscowości Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej i Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej. Zgłoszenia napłynęły ze Szczecina, ze Słupska, z Kamienia Pomorskiego, z Kołobrzegu, z Gryfic, ze Sławoborza, z Łobza, ze Świdwina, z Nowogardu, z Wolina, z Goleniowa, z Dolic, z Białogardu, z Dziwnowa, ze Skrzatusza a także z Trzebiatowa. Ogółem gościliśmy ok. 350 osób wraz z opiekunami i zaproszonymi na festiwal gośćmi. Trzebiatowski festiwal rozszerza się i obejmuje już swoim zasięgiem coraz to więcej miejscowości.
Organizatorami V Trzebiatowskiego Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej Cecyliada 2009 byli: Parafia p.w. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny - szczególnie Dziekan, Kustosz Sanktuarium Maryjnego w Trzebiatowie Ks. Andrzej Dowal oraz katechetka Publicznego Gimnazjum p. Małgorzata Labuhn. Drugim organizatorem był Trzebiatowski Ośrodek Kultury - szczególnie p. Dyrektor Renata Teresa Korek. W tym roku trzecim organizatorem było Publiczne Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego w Trzebiatowie. Dzieci i młodzież oceniani byli przez Jury w składzie: Przewodniczaca dr Iwona Charkiewicz Dyrygent Zespołu Młodych Chóru Akademickiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie; Ks. Karol Wilczyński - wizytator rejonowy, p. dr Irena Lewicka - katechetka w Cerkwicy oraz p. Andrzej Wontor
Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali Dyplomy Uczestnictwa, laureaci V Trzebiatowskiego Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej CECYLIADA 2009r. otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez indywidualnych sponsorów, którym jesteśmy wdzięczni za ich wkład w organizację festiwalu.
W imieniu organizatorów bardzo dziękuje wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie do uczestnictwa w Cecyliadzie. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się na VI Trzebiatowskim Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej CECYLIADA 2010. Serdecznie zapraszam!
mgr Małgorzata Labuhn

Wyniki:
I KATEGORIA: szkoła podstawowa - SOLIŚĆI
I miejsce - Natalia Kopińska - p.p.w. św. Ottona w Kamieniu Pomorskim
II miejsce - Julia Sobierajska - p.p.w. Matki Bożej Różańcowej w Sławoborzu
III miejsce - Estera Donart - p.p.w. św. Józefa w Dziwnowie
Wyróżnienie - Jutrzenka Cirocka - p.p.w. Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie

I KATEGORIA: szkoła podstawowa - ZESPOŁY
I miejsce - MAKSYMILIANKI MŁODSZE - p.p.w. św. Maksymiliana Kolbe w Słupsku
II miejsce - PROMYKI MARYI - p.p.w. Wniebowzięcia NMP w Nowogardzie
III miejsce - AGNUSKI - p.p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łobzie

II KATEGORIA: ponadpodstawowa - SOLIŚCI
I miejsce - Iwona Wall - p.p.w. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu
II miejsce - nie przyznano
III miejsce - Klaudia Buczniewska - p.p.w. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu

II KATEGORIA: ponadpodstawowa - ZESPOŁY
I miejsce - MAKSYMILIANKI STARSZE - p.p.w. św. Maksymiliana Kolbe w Słupsku
II miejsce - SKRAWEK NIEBA - tercet - p.p.w. św. Maksymilian Kolbe w Słupsku
II miejsce - Duet: Aneta Buła i Katarzyna Kozłowska - p.p.w. św. Józefa w Dziwnowie
III miejsce - PO PROSTU - p.p.w. św. Katarzyny w Goleniowie


© 2009-11-29 14:41:49

 

projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin
Strona główna Filie Wspólnoty Historia Wiadomości Kancelaria Galeria NabożeństwaProjekt i wykonanie: KOMPANIA TWÓRCZA
  Statystyka strony: