III Rocznica Koronacji Cudownego Obrazu.

III Rocznica Koronacji Cudownego Obrazu. O godz. 11.00 rozpoczęła się Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp Edwarda Dajczaka, któremu towarzyszyli ks. abp Andrzej Dzięga i ks. bp Stefan Regmunt.

Na Uroczystość przybyli przedstawiciele Władz Miasta, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, kapłani, siostry zakonne, klerycy oraz wierni parafii naszej diecezji. Słowo Boże wygłosił ks. bp Stefan Regmunt, a powitał i podziękował za obecność wszystkim ks. abp metropolita Adnrzej Dzięga - obchodzący tego dnia swoje imieniny. W imieniu kapłanów życzenia złożył ks. kustosz dziekan Adrzej Dowal. Niestety padający deszcz uniemożliwił planowaną procesję z Cudownym Obrazem na plac przy Ratuszu, gdzie miał być odnowiony Akt Zawierzenia naszej diecezji Matce Bożej. W tej sytuacji Akt został odczytany w Sanktuarium. Dziękujemy wszystkim za udział w Uroczystości, a szczególnie osobom i grupom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia.

Fotogaleria Uroczystości