Nowy Akolita z naszej parafii.

Nowy Akolita z naszej parafii. 1 marca bieżącego roku kleryk pochodzący z parafii przy Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie, alumn Maciej Babicki, obecnie przeżywający formację na IV roku studiów, w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie, przyjął posługę akolity.

Jest odtąd nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej, to znaczy sługą Stołu Eucharystii, przy którym Chrystus rozdziela Chleb Życia. Będzie pomagał kapłanom i diakonom w wykonywaniu ich urzędu. Czyniąc to poprzez udzielanie Komunii Świętej wiernym, jak również zanoszenie jej chorym. Ma też odtąd w sposób szczególny troszczyć się o naczynia i księgi liturgiczne.
Posługi akolitatu udzielił Ks. Arcybiskup senior Marian Przykucki, w kaplicy seminaryjnej w Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu. We wspólnym łamaniu chleba udział wzięli: moderatorzy, wychowawcy, i profesorowie seminarium, a także zaproszeni księża Proboszczowie nowych akolitów i lektorów. Na uroczystości nie zabrakło też rodziny i przyjaciół.
W godzinach popołudniowych alumni roku IV udali się na praktyki katechetyczno-pastoralne do parafii naszej archidiecezji. Alumn Maciej rozpoczął w ten sposób dwutygodniową posługę w parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczecinie Klęskowie.
Prośmy Pana żniwa, o potrzebna łaski na drodze powołania, niech Ten, który rozpoczął w nim to dobre dzieło sam doprowadzi do dnia przyjęcia sakramentu święceń.