Cecyliada.

Cecyliada. 22 listopada w Kościele Garnizonowym odbył się kolejny IV Trzebiatowski Przegląd Pieśni Chrześcijańskiej.

Koncert wykonawców odbył się 22 listopada 2008r. w Kosciele Garnizonowym w Trzebiatowie. Na czwarty już festiwal w Trzebiatowie zgłosiło się 103 wykonawców, w tym 75 solistów i 28 zespołów z różnych miejscowości Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej i Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej. Zgłoszenia napłynęły ze Szczecina, z Kamienia Pomorskiego, z Kołobrzegu, z Wyszoboru, z Gryfic, z Koszalina, z Czaplinka, z Wałcza, ze Sławoborza, ze Sławna, z Golczewa, z Nowogardu, z Mieszkowic, z Dolic, z Maszewa, z Białogardu a także z Trzebiatowa. Ogółem gosciliśmy ok. 500 osób wraz z opiekunami i zaproszonymi na festiwal gośćmi. Tak dużej liczby zgłoszeń nie spodziewaliśmy się, radość nasza jest tym większa, że trzebiatowski festiwal rozszerza się i obejmuje już swoim zasięgiem coraz to więcej miejscowości.

Oto wyniki:
KATEGORIA: SZKOŁA PODSTAWOWA - SOLISTA
I miejsce: Wojciech Jankowski - SP45 z Oddziałami integracyjnymi w Szczecinie
II miejsce: Natalia Grudnik - SP68 w Szczecinie
III miejsce: Anna Kwaśniewska - parafia pw. Św. Ottona w Kamieniu Pomorskim
Wyróżnienie: Martyna Jaroni - za udany debiut sceniczny - parafia pw. Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie
Wyróżnienie: Michał Kurczewski za ciekawą interpretację - SP2 w Kamieniu Pomorskim
wyróżnienie: Natalia Kopińska za osobowość sceniczną - parafia pw. św. Ottona w Kamieniu Pomorskim.

KATEGORIA: SZKOŁA PODSTAWOWA - ZESPÓŁ
I miejsce: STOKROTECZKI - Zespół Szkół Publicznych w Sławoborzu
II miejsce: BOŻY PRZYSTANEK - pw. Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie
III miejsce: MUSZELKI- SP4 w Gryficach
wyróżnienie: PROMYKI JANA PAWŁA II - SP2 w Kamieniu Pomorskim
wyróżnienie: PROMYCZKI DUSZY CHRYSTUSOWEJ - parafia pw. św. Ottona w Kamieniu Pomorskim

KATEGORIA: SZKOŁA PONADPODSTAWOWA - SOLISTA
I miejsce: Anna Kozioł - parafia pw.w św. Krzyża w Szczecinie
II miejsce: Justyna Adamska - Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Maksymiliana Kolbe w Szczecinie
III miejsce: Katarzyna Labuhn - parafia pw. św. Macieja w Kołobrzegu
wyróżnienie: Julia Nowak - Katolickie Gimnazjum w Szczecinie
wyróżnienie: Katarzyna Keller - parafia pw. św. Stanisława Kostki w Wyszoborze
wyróżnienie: Mateusz Choroś - za oprawę muzyczną - parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Sławnie

KATEGORIA: SZKOŁA PONADPODSTAWOWA - ZESPÓŁ
I miejsce: CHÓR CAVATINA - Gimnazjum im .Jana Pawła II w Maszewie
II miejsce: SCHOLA AKADEMICKA - pw. św. Krzyża w Szczecinie
III miejsce: DUET: WERONIKA KURIATA i JAKUB SUSZYŃSKI - parafia pw. Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie
wyróżnienie: zespół GAUDEAMUS - parafia pw. św. Wojciecha w Koszalinie
wyróżnienie: zespół STOKROTKI - Zespół Szkół Publicznych w Sławoborzu.