II Rocznica Koronacji Cudownego Obrazu.

II Rocznica Koronacji Cudownego Obrazu. 17 maja o godz. 11.00 rozpoczęła się Uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. bp. Jacek Jezierski, a Słowo Boże wygłosił ks. bp Roman Marcinkowski.

Na Uroczystości byli obecni nasi biskupi na czele z ks. abp Zygmuntem Kamińskim. Nie zabrakło przedstawicieli Władz Miasta, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, kapłanów i sióstr zakonnych, kleryków naszego Seminarium, pielgrzymów i mieszkańców Trzebiatowa. Podczas Uroczystości odnowiony został Akt Zawierzenia Archidiecezji Matce Bożej. Całość Uroczystości trasmitowało Radio Maryja, szczególnie dla tych, którzy nie mogli być obecni fizycznie na Rocznicy. Wyjątkowym aktem, było odznaczenie państwa Bagińskich z Trzebiatowa Wielkim Orderem św. Ottona, przyznawanym za zasługi na rzecz naszego kościoła diecezjalnego. Oprawę muzyczną wykonywał Orkiestra Dęta z Płot i zespół parafialny Genesis. Licznie reprezentowały się poczty sztandarowe.

Zapraszamy do fotogalerii.