II Rocznica Koronacji Cudownego Obrazu.

II Rocznica Koronacji Cudownego Obrazu. 17 maja 2008 roku o godz. 11.00 rozpoczęła się Uroczysta Msza Święta Rocznicowa, któej przewodniczył ks. bp. Jacek Jezierski, a Słowo Boże wygłosił ks. Bp Roman Marcinkowski.

Na Uroczystości byli obecni księża biskupi naszej Archidiecezji z ks. abp Zygmuntem Kamińskim na czele. Nie zabrakło kapłanów naszej diecezji, sióstr zakonych i przedstawicieli różnych stanów.
Tego dnia do Sanktuarium przybyły grupy pielgrzymów z parafii naszej diecezji, ale też pielgrzymi piesi z parafii naszego Dekanatu.
Podczas Uroczystości Rocznicowych odnowiony został Akt Zawierzenia naszej Diecezji Matce Bozej.