MINISTRANCI

MINISTRANCI Ministrant - usługujący kapłanowi w czasie sprawowania świętej liturgii.

Ministranci biorą czynny udział w liturgii Mszy Świętej. Są potrzebni do noszenia krzyża, świeczników, pochodni i kadzielnicy, do dzwonienia i obmycia rąk, w razie braku odpowiednich usługujących również do przygotowania ołtarza i przynoszenia darów.
Ministranci służący w trzebiatowskiej parafii powstali zapewne równocześnie z powstaniem parafii, czyli w 1936 roku. Na przestrzeni lat liczba ministrantów zmieniała się. Obecnie w parafii służy 30 ministrantów w tym 2 lektorów i jeden ceremoniarz. Do tradycji ministrantów dekanatu trzebiatowskiego należą turnieje piłki nożnej. Nasi ministranci odnoszą wiele sukcesów sportowych. Służba liturgiczna spotyka się w każdy czwartek o 18:30. Wszystkich chętnych chłopców zapraszamy w nasze szeregi.

Lista ministrantów i lektorów 2012:

Adamowski Przemek
Aleńkuć Marek (cer.)