Cecyliada 2006 - II Trzebiatowski Festiwal Pieśni Chrześćijańskiej.

Cecyliada 2006 - II Trzebiatowski Festiwal Pieśni Chrześćijańskiej. „Kochani! Najpierw pragnę Was serdecznie powitać i docenić Waszą obecność dzisiaj, ponieważ nie mogliśmy, mimo zaproszenia, spotkać się 25 listopada, chociaż wybieraliście się do nas… Każdy z was otrzymał jakiś talent. Czasami jest to talent słuchu, rytmu, zdolności jakie dzisiaj zaprezentujecie. W imieniu Jury i organizatorów życzę wam wszystkim dużo radości, satysfakcji a także jak najbardziej tej radości wynikającej z przyznawanych wam nagród.” Tymi słowami proboszcz ks. Andrzej Dowal przywitał uczestników Cecyliady.

Koncert wykonawców odbył się 9 grudnia 2006r. na scenie w sali widowiskowej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury. Organizatorami „CECYLIADY 2006” byli: parafia p.w. Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie, p. Małgorzata Labuhn – opiekunka parafialnego zespołu Genesis, Trzebiatowski Ośrodek Kultury z p. dyrektor Renatą Teresą Korek.
Na nasze zaproszenie odpowiedziały 33 podmioty – wykonawców w tym:
13 zespołów i 20 solistów. Zgłoszenia napłynęły nie tylko z Trzebiatowa ale również z Maszewa, Wyszoboru, Płot, Cedynii, Niechorza, Kołobrzegu, Dygowa i Trzebiatowa. Ogółem gościliśmy na festiwalu ok.170 osób.
Uczestnicy festiwalu byli oceniani w dwóch kategoriach: soliści i zespół oraz w dwóch grupach wiekowych: szkoła podstawowa i szkoła ponadpodstawowa. Każdy z uczestników prezentował po dwa wybrane przez siebie utwory w języku polskim.

NAGRODZENI I WYRÓŻNIENI:

W kategorii najlepszy ZESPÓŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ:
I MIEJSCE zdobyła SCHOLA „MŁODSZA” - przy parafii pw. św. Stanisława Bp i Męczennika w Niechorzu.
II MIEJSCE zdobył zespół „MISERICORDIA” przy parafii pw. św. Stanisława Kostki w Wyszoborze.
III MIEJSCE otrzymał DUET „TĘCZA” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Trzebiatowie

W kategorii najlepszy SOLISTA SZKOŁY PODSTAWOWEJ:
I MIEJSCE zdobyła OLGA NAWROT z Cedyńskiego Ośrodka Kultury.
II MIEJSCE otrzymała MARTA NIEWIADOMSKA uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Trzebiatowie.
III MIEJSCE wyśpiewała KATARZYNA WOŹNIAK uczennica Szkoły Podstawowej w Dygowie.
WYRÓŻNIENIA otrzymały: IWONA WALL i KLAUDIA BUCZNIEWSKA ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kołobrzegu.

W kategorii najlepszy ZESPÓŁ SZKOŁY PONADPODSTAWOWEJ :
I MIEJSCE zdobył chór „CAVATINA” - przy parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Maszewie.
II MIEJSCE zdobył zespół „BURSZTYNKI” z Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury.
III MIEJSCE otrzymał zespół „GENESIS” - przy parafii pw. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie.
WYRÓŻNIENIA przyznano: SCHOLI MŁODZIEŻOWEJ z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach, oraz ZESPOŁOWI KAMILI KUBAT z Maszewa.

W kategorii najlepszy SOLISTA SZKOŁY PONADPODSTAWOWEJ:
I MIEJSCE zdobyła KATARZYNA LABUHN, z parafii pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu.
II MIEJSCE zdobyła MARTYNA GRZELAK z Trzebiatowa.
III MIEJSCE otrzymała MAŁGORZATA KOSIŃSKA z Kołobrzegu.

SPECJALNE WYRÓŻNIENIE otrzymał DUET – JUTRZENKA CIROCKA I MICHAŁ ZIELIŃSKI z Przedszkola Nr 1 w Trzebiatowie.