Zapraszamy na listopadowy Festiwal.

W związku z uroczytościami św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej zapraszamy chętne dzieci i młodzież do wzięcia udziału w II Trzebiatowskim Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej.

REGULAMIN II TRZEBIATOWSKIEGO FESTIWALU PIEŚNI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
„CECYLIADA 2006”

1. Organizatorem Festiwalu jest parafia p.w. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie oraz Trzebiatowski Ośrodek Kultury.
2. Cecyliada jest zorganizowana dla uczczenia święta patronki muzyki kościelnej, muzyków, śpiewaków i poetów - św. Cecylii przypadającego na 22 listopada. Legenda głosi, że gdy muzycy przygrywali na weselu Cecylii, ona w swym sercu wznosiła hymn miłości do Chrystusa. Tak jak Cecylię, muzyka od wieków podtrzymywała w trudnych czasach na duchu ludzi wszystkich lądów i epok.
3. Celem festiwalu jest kontynuacja i rozwój tradycji Kościoła pierwszych wieków chrześcijaństwa. Św. Paweł Apostoł pisał: „Przemawiajcie do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach.” Tradycja muzyczna całego Kościoła stanowi jego nieoceniony skarbiec a śpiew jest nieodłącznym elementem liturgii. Śpiew z towarzyszeniem instrumentów muzycznych ma swoje korzenie w obrzędach liturgicznych Ludu Bożego w Starym Testamencie. Św. Augustyn ukazał nam wartość śpiewania pieśni chrześcijańskich i ich znaczenie dla wychowania religijnego człowieka stwierdzając: „Kto śpiewa, ten się dwa razy modli”. To między innymi muzykę dał nam Bóg, byśmy mogli ukoić nasze dusze. To poprzez nią i dzięki niej możemy wyrażać naszą wiarę i wielbić Pana naszego.
4. Do wzięcia udziału w II Festiwalu zapraszamy wykonawców: solistów, duety, zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne, mające w swym repertuarze pieśni i piosenki chrześcijańskie o różnej tematyce.
5. Wykonawcy będą oceniani w dwóch kategoriach, spośród których wyłonieni zostaną laureaci w pierwszej trzebiatowskiej Cecyliadzie : 1 kategoria – SOLIŚCI ; 2 kategoria – ZESPOŁY. Nie ma ograniczenia wiekowego wykonawców.
6. Zarówno soliści jak i zespoły będą oceniani w następujących kategoriach wiekowych: 1 kategoria – Szkoła Podstawowa; 2 kategoria – Gimnazjum; 3 kategoria – Szkoły Ponadgimnazjalne.
7. Uczestnicy Festiwalu zgłaszają i prezentują 2 piosenki w języku polskim o treści religijnej, z akompaniamentem „na żywo”, z podkładem muzycznym lub a’capella. Przy zgłoszeniu prosimy zaznaczyć jeśli będą wykorzystane własne instrumenty muzyczne w celu ewentualnego ich zainstalowania.
8. Zgłoszenia prosimy przesyłać na dołączonej Karcie zgłoszeń zespołu lub solisty w terminie do 15 listopada 2006 r. na adres: Parafia MNMP w Trzebiatowie ul. Lipowa 10; 72-320 Trzebiatów. Można również zgłaszać telefonicznie podając wszystkie informacje o zespole lub soliście, na numer 506331460-p.Małgorzata Labuhn. Wszelkie informacje dotyczące Festiwalu można uzyskać pod w/w numerami.
9. Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej „Cecyliada 2006” odbędzie się 25 listopada 2006 r. w sali widowiskowej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury ul. Wojska polskiego 38 o godz.10. Odczytanie werdyktu jury, wręczenie nagród i występ laureatów odbędzie się bezpośrednio po wysłuchaniu wszystkich uczestników Festiwalu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W II FESTIWALU PIEŚNI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ – CECYLIADA 2006 ORGANIZATORZY