Spotkanie Salki.

Spotkanie Salki. Dzień 27 maja 2006r był dniem wspomnień młodzieży z lat 80 i 90. Odbyło się bowiem „spotkanie po latach" - dziś już dojrzałych 30 i 40-latków -należących do grupy młodzieżowej, która spotykała się w przykościelnej salce parafialnej.

Pierwsze spotkanie tzw. „Salki" miało miejsce w kwietniu 1985r i rozpoczęło ono cykl regularnych spotkań grupy. Elementem spotkań był śpiew, modlitwa, rozważania biblijne z księdzem. W każdą niedzielę podczas Mszy św. o 10-ej młodzież śpiewała przy akompaniamencie gitar. Były również wspólne wyjazdy, pielgrzymki , zabawy. Ta ówczesna młodzież, której lata dojrzewania wyznaczał rytm sobotnich i niedzielnych spotkań, czynnie działała do roku 1995. Minęło ponad 10 lat... Wielu z nas założyło rodziny, wybrało już swój ą drogę życiową, wyjechało w różne strony kraju. 27 maja okazało się, że mimo upływu czasu wciąż jesteśmy tacy sami, że siwiejące włosy czy łysiejące czoła nie maja znaczenia. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. o 18 .00, którą odprawił zaproszony na spotkanie, jeden z dawnych opiekunów ówczesnej młodzieży - ksiądz Tomasz Piotrowski . Potem odbyło się ognisko członków „Salki" z żonami, mężami, dziećmi... Wspominając te sobotnie spotkanie, już myślimy o kolejnym.