OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Adwentu, 5-ty grudnia 2021 r.

„ MSZA ŚWIĘTA HUBERTOWSKA” W TRZEBIATOWSKIM SANKTUARIUM

KANCELARIA PARAFIALNA W OKRESIE WAKACYJNYM

KOMUNIKATY KURII - 20.06.2021 r.

Apel o poszanowanie Niedzieli jako Dnia wolnego od pracy

Apel o poszanowanie Niedzieli jako Dnia wolnego od pracy Konferencja Episkopatu Polskl.

Wielki Post i porządek Nabożeństw wielkopostnych

Wielki Post i porządek Nabożeństw wielkopostnych W Środę Popielcową, rozpoczyna się w Kościele czterdziestodniowy czas Wielkiego Postu. Głόwne przesłanie tego okresu koncentruje się na duchowym przygotowaniu chrześcijan do godnego przeżywania świąt Zmartwychwstania Pańskiego, największych świąt chrześcijaństwa związanych z wydarzeniami męki śmierci i zmatwychwstania (Paschy) Chrystusa; wydarzeniami, ktόre stanowią fundament Kościoła i naszej wiary. Ponieważ są to najważniejsze święta (zwane też paschalnymi), dlatego domagają się specjalnego przygotowania, by mόc je należycie przeżyć; stąd też ich nazwa: Wielkiego Postu, a nie jakiegoś tam zwykłego postu.

Czy można odmówić chrztu świętego

Czy można odmówić chrztu świętego Prawnik, ks. doktor prawa kanonicznego, ks. Michał Wieczorek, wyjaśnia tę sprawę.

KONTO PARAFIALNE

KONTO PARAFIALNE: 86 85661026 0300 2916 2002 0001
BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE TAKŻE MATERIALNE DLA NASZEJ PARAFII W SZCZEGÓLNYM, PEŁNYM RÓŻNYCH WYZWAŃ OKRESIE EPIDEMII